A Kelen SC lett a 2020/21-es Budapest I. osztály bajnoka

2021. május. 30., 10:49   |

Az utolsó fordulóra maradt a 2020/21-es Budapest I. osztály bajnoki címének eldőlése. A Kelen SC a 2021.05.29-én megrendezésre kerülő utolsó kör előtt egy ponttal vezetett a Csepel FC előtt. Győzelemre volt szüksége tehát a végső sikerhez. A zöld-fehérek hazai pályán fogadták a 14. helyen álló Ikarust és végül minden kétséget kizáró 8-0-s győzelmet arattak. A Csepel FC 2-0-ra győzött a Közterület ellen, ezzel a minimális különbséget megtartva a 2. helyen végzett.

Kelen SC - Ikarus BSE 8-0

A Kelen már a 8. percben könnyen vezetéshez juthatott volna, de Balogh Bence parádés emelését Bálint Marcell egy remek védéssel a kapufára tolta.
Az első gólra azért így sem kellett sokat várni a közel 300 fős publikumnak, a 16. percben Koós Bálint pontos beadása után Soós Dávid a hálóba fejelte a hazaiak vezető gólját. 1-0
Két perc múlva Koós Bálint egy parádés labdával vétette észre magát, amely után Pintér Bence jobbról élesen kapura lőtt, bomba gól lehetett volna, de Bálint Marcell ismét egy nagy védéssel a kapufára mentett.
A 19. percben azonban Bálint már nem védhetett, Koós Bálint adott be ismét pontosan, Rőthy Martin pedig becsúszva, kapásból lőtt a hálóba 8 méterről. 2-0
A 24. percben Balogh Bence is megkezdte a gólgyártást, 12 méterről vette be a vendégek kapuját. 3-0

A 38. percben ismét Balogh érkezett remekül a kapu elé, és egy szöglet utáni fejessel tovább növelte csapata így is megnyugtató előnyét. 4-0

A 43. percben Kádár Máté adott olyan labdát középre amelyből csak gól születhetett, végül egy vendég játékosról jutott a hálóba a labda. 5-0

A második félidő elején újabb gólt szerzett a Kelen, Balogh Bence egy szép bal oldali elfutás után ballal remekül lőtte ki a hosszú sarkot. Kegyetlen pontos befejezés volt. 6-0
A 60. percben született meg a 7. gól, egy jobb oldali szabadrúgás után Wild Tamás közelről lőtt a kapuba. 7-0
A gálát egy 90. percben szerzett találat tette teljessé, Kertai Dániel szerezte a budaiak utolsó gólját a bajnokságban. 8-0

Kezdetét vette a nehéz szezon utáni önfeledt ünneplés, a Kelen SC lett a 2020/21-es Budapest I. osztály bajnoka.

Az aranyérmeket és a kupákat a mérkőzés lefújása után Lovász Tamás István az MLSZ Budapesti Igazgatója adta át a győzteseknek.