A feljutás már eldőlt, a kiesés még bizonytalan

2015. június. 02., 09:22   |

Az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a BLSZ II. osztályban eldőlt a feljutók kiléte. Bajnok az Inter CDF, második az ASR Gázgyár, és bizakodhat a harmadik helyen álló MAFC is, mert vélhetően az I. osztály bajnoka a Pénzügyőr SE ősztől NB III-as lesz.

A 29. fordulóban egyébként MAFC – Inter CDF összecsapás volt, és a vendégek megszerezték 29. győzelmüket (0-2). Az ASR Gázgyár Csillaghegyen nyert (0-1) a 19 éves Fehér Kende találatával, aki immár 18 gólos.

A Nagytétény – II. Ker. UFC találkozó hazai sikerrel zárult (2-0), így a tétényiek biztosították tagságukat a II. osztályban. Meglepetésre a már biztos kieső ESMTK II. nyert az esélyesebb BVSC-Zugló ellen (4-2). A Közterület – Csep-Gól találkozó a hazaiak győzelmét hozta (2-0). A Közterület így 49 pontjával fellépett a 4. helyre, de szintén 49 pontos a Csep-Gól és a BVSC-Zugló is.

A Budatétény – Szabadkikötő kiesési rangadót a tétényiek nyerték, így felcsillant a remény a bennmaradással (3-1). Az első félidőben még a vendégek vezettek, szünet után kerekedett felül a Budatétény. A Pestszentimre – Rákosszentmihály mérkőzésen a házigazda győzött (3-0). Az Újbuda II. – 1908 SZAC találkozó gólnélküli döntetlenre végződött.
Az már eldőlt, hogy kiesik a II. Ker. UFC és az ESMTK II. A harmadik kieső csapat kiléte még bizonytalan. A 12. helyen álló Szabadkikötő 28 pontos, és ha nyer a Nagytétény ellen, akkor nincs gond. Ha viszont veszít, vagy csak egy pontot szerez, akkor még baj lehet. A 13. helyen álló 26 pontos Budatétény együttesének nagyon kevés az esélye az Inter ellen, míg a szintén 26 pontos 14. helyezett RSC nyerhet a Közterület ellen. Matematikailag a Szabadkikötő, a Budatétény és a Rákosszentmihály közül bármelyik csapat kieshet. Azért marad még remény, mert egyelőre nem tudni, hogy a BLSZ III. osztályból feljutásra jogosultak valamennyien vállalják-e a II. osztályt. Ha nem, akkor a legjobb kieső mégis maradhat a második vonalban.
Lázár L. Fotó (Budatétény): Pestifoci