A Goldball U19 lett a IX. Téli Nagypályás Torna győztese

2019. február. 16., 19:24   |

Nagyon kiegyenlített volt a TNT kiemelt ligájának élmezőnye, és ez a végeredményben is megmutatkozott. Az első hely sorsa több rúgott góllal dőlt el.

A döntőnek megfelelő mérkőzést a Goldball U19 a BVSC U19-cel játszotta. A mérkőzés előtt azt lehetett jósolni, ha a Goldball U19 nem hibázik nagyot, akkor megnyeri a 2019-es Téli Nagypályás Tornát. A BVSC-nek a találkozó előtt 12 pontja volt, hárommal kevesebb, mint a Goldballnak, a gólkülönbsége pedig hattal volt rosszabb. Mivel a tornán az MLSZ Versenyszabályzata szerint dőlt el azonos pontszám esetén a helyezések sorsa,  a BVSC-nek legalább 4 góllal kellett volna nyernie, hogy jobb gólkülönbséggel ők nyerjék meg a tornát, mert azonosság esetén a több rúgott gólt kellett nézni, ami szintén a Goldball mellett szólt.

A BVSC Szegedi Péter, Moldován Ábrahám és Boros Milán góljai révén gondoskodott róla, hogy a torna végeredménye a 90. perc leteltéig bizonytalan legyen. Végül maradt a 3-0. Így bár a Goldball kikapott, mégis megnyerte a TNT-t. A díjátadón érthető volt a BVSC játékosok csalódottsága, hiszen remekül játszottak, az első helyezettet is legyőzték, mégis csak másodikok lettek.

Ugyanakkor mindkét csapat nagyon büszke lehet magára, mert két BLSZ2-es csapatot is maguk mögé utasítottak.

A torna harmadik helye is viszonylag izgalmasan alakult, az MLTC-nek győznie kellett, hogy elérje a bronzérmet. A Csillaghegy viszont annak ellenére, hogy kapusgondokkal is küzdött, nem adta könnyen magát, és az első játékrészt lehozta 0-0-ra. Az 55. percben viszont el kezdett kiszakadni a gólzsák és többek között a találkozót négy góllal záró Nagy László révén a Mátyásföld végül 5-1-re nyert, és harmadik lett.

A 7. forduló eredményei:

Erdért SE  - BAK Respect 1-3

Csillaghegy - MLTC 1-5

Testvériség U19 – Műegyetemi FC 2-5

Goldball U19 -BVSC U19 0-3

Gólszerzők: Szegedi Péter, Moldován Ábrahám, Boros Milán

Goldball U19: Varga Ferenc, Kötő Bence, Koch Tamás, Nagy Henrik, Dóka Gergő, Nagy Ádám, Sóoky Dániel, Soóky Zsolt, Újvári Dominik, Tóth Mátyás, Juhász Gergő Cserék: Méreg Máté, Balázs Krisztián, Battonyai-Fehér Tamás, Nagy József

BVSC U19: Hollókőy Ádám - Kanyó Martin, Soós Olivér, Szőke Olivér, Fenyvesi Zoltán, Demők Döme, Szegedi Péter, Moldován Ábrahám, Boros Milán, Spánik Márk, Ibrahim Belarbi Cserék: Mohácsi Barnabás, Woki Bálint, Takács Márk, Horváth Martin

8.      Testvériség U19 0 pont 15:32

A torna legjobb játékosa Jenei Krisztián lett a BAK Respectből, a legjobb kapus Kostyova Patrik lett az MLTC-ből, a gólkirály Tóth Mátyás és Juhász Gergő lett 7-7 találattal a Goldballból.

Az ünnepélyes díjátadón a kupákat, érmeket, okleveleket, különdíjakat és az első három helyezettnek járó pénzdíjat Lázár Lajos újságíró konferálásában Boldizsár Imre a Csillaghegyi MTE elnöke, a torna főszervezője, Kiss László 33-szoros magyar válogatott labdarúgó, a BLSZ Szakmai Bizottságának elnöke, Nagy Miklós az MLSZ Játékvezető Testületének tiszteletbeli elnöke, Szőnyi Gábor az MLSZ Budapesti Igazgatóság Versenybizottsági titkára, a Pestifoci.hu szerkesztője és Szabó Júlia Eszter a BLSZ igazolási-átigazolási osztályának munkatársa adta át.