A Mészöly Focisuli lett az Egri Erbstein Kupa győztese

2024. május. 23., 09:24   |

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság 2024. május 22-én 18 órától a Budai II László Stadionban rendezte meg az Egri Erbstein Kupa döntőjét, melyen az Inter04 és a Mészöly Focisuli mérte össze erejét. A 300 néző előtt megrendezett vérbeli kupadöntőn a rendes játékidő egy izgalmas meccs után 2-2-es eredményt hozott, így végül a tizenegyesek döntöttek, a párbajt 6-5-re a Mészöly nyerte.

Már a 8. percben vezetést szerzett a Mészöly Focisuli, Sárosi-Menyhei Dávid egy remekbeszabott lövéssel talált a kapuba. Az Inter már a félidőben elérte az egyenlítő találatot, a 36. percben Gorgosilich Lukast ugratták ki, aki balról 13 méterről a hosszú sarokba lőtt. A második játékrész 71. percben újra Sárosi-Menyhei Dávid szerzett vezetést egy szép távoli lövéssel.  Sokan azt gondolták, hogy ez a találat mindent eldönt, de az Inter nem adta fel. Ahogy az egész évében jellemző volt Horváth Ádám csapatára, ezúttal sem ismerték a lehetetlent, és Tholent Johannes Bernd találatával a 77. percben kiegyenlítettek.

A büntetőpárbaj rendkívül izgalmasan zajlott, és bár volt, hogy az Inter kezében volt a győzelem kulcsa, végül 6-5-re a Mészöly diadalmaskodott.

A mérkőzés után megválasztották a döntő legjobb játékosát, aki a két gólt szerző Sárosi-Menyhei Dávid lett. Mellette a kupa gólkirálya is különdíjat kapott, Léb László volt a sorozat legeredményesebb játékosa.

A mérkőzés után az érmeket és a kupákat, valamint a különdíjakat Dr. Borbély Zoltán, az MLSZ budapesti társadalmi alelnöke, és Szőnyi Gábor, az MLSZ Budapesti Igazgatóság versenyszervezési osztályvezetője adta át.