A Pénzügyőr 14 gólt lőtt a Szent Pál Akadémiának

2015. május. 04., 16:29   |

Negyven gól esett a BLSZ I. osztály 25 fordulójában, és ebből 14 a Pénzügyőr csapatához fűződik. A listavezető a Szent Pál Akadémia együttesét fogadta, és „átgázolt” ellenfelén (14-0). A Pénzügyőr ezzel megdöntötte a gólrekordját, az őszi idényben 12-0-ra nyert az RTK-VASLÓ ellen. A mostani mérkőzésen Szakolczai-Sándor Balázs és Sztrunga Zsolt is mesterhármast ért el.

A kiesés szempontjából veszélyes zónába került Fővárosi Vízművek a Testvériség legyőzésével javított pozícióján (3-0). A Ferencvárosi FC – THSE-Sashalom összecsapáson biztosan nyertek a Tintahalak (0-4). A KISE – Hegyvidék találkozón a vendégek kétszer is vezettek, de a házigazda mindkétszer egyenlített (2-2).
Az Ikarus BSE a Voyage SE gárdáját fogadta, és a Voyage az első negyedóra végén vezetést szerzett. Ezt követően viszont belendült a hazai csapat, és végül magabiztosan nyert (4-1). A RAFC – Budafok találkozón a RAFC játékos-edzője Vörös Péter már a 2. percben vezetéshez juttatta csapatát. A gyorsan bekapott gól nem rendítette meg a budafokiakat, még az első félidőben fordítottak, és ekkor ki is alakult a végeredmény (1-2).
Folytatta menetelését az Unione FC, az eddigi tavaszi tíz mérkőzéséből kilencet megnyert, és csak egy találkozó végződött döntetlenre. Ebben a fordulóban a Kelen SC volt a szenvedő fél (0-3). A három gólból kettőt a márciusban igazolt Fekete Viktor szerzett, aki hatszor lépett pályára ebben az idényben és nyolc találatnál tart. A 43. sz. Építők – RTK-VASLÓ mérkőzésen a hazaiak Vécsi Gábor góljával vezetéshez jutottak, majd a vendégek Sipos Tamás találataival fordítottak. Az RTK már-már a „zsebében” érezhette a három pontot, amikor a 91. percben Vécsi Gábor újabb góljával egyenlített (2-2).
Lázár L. Fotó: Pestifoci