A Pénzügyőr, a Városgazda és a Gerrzo lett a budapesti futsalbajnok!

2016. április. 04., 12:05   |

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság szervezésében három korcsoportban zajló Budapesti Utánpótlás Futsal Bajnokság döntőire 2016. április 2-án és 3-án került sor a Budafoki MTE Sportcsarnokban.

Az U15-ös korosztályban 2015-ben 21 csapat kezdte meg a bajnokságot három csoportban, a döntőbe a három csoportelső, a Pénzügyőr SE, a Kispest SE és az Airnergy Hungary FC mellett a legjobb csoportmásodik, a BME Futsal került be. A csapatok a négyes döntőben körmérkőzéses rendszerben mérték össze erejüket. Az első mérkőzések után gyorsan kiderült, hogy ketten ebből a négyesből is kiemelkednek, a bajnoki cím sorsa a Pénzügyőr és az Airnergy FC között dőlt el. A két remek csapat óriási meccset vívott egymással, amelynek minden perce a semleges nézőknek is élvezetes volt.  Az Airnergy a hajrában nehéz helyzetből felállva 2-2-re alakította az eredményt, de a találkozó utolsó pillanatában a 3 pontot büntetőből szerzett góllal mégis a Pénzügyőr szerezte meg. A Kénoszt Ferenc vezette PSE ezzel veretlenül nyerte a bajnokságot, hiszen a csoportmérkőzések során sem kapott ki. A rangos utánpótlás-eseményt jelenlétével megtisztelte Csiki Károly, a Magyar Labdarúgó Szövetség korábbi versenyigazgatója, az ünnepélyes díjátadón pedig a kupákat és az érmeket Berzi Sándor az MLSZ alelnöke és Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója adta át.  Az MLSZ Budapesti Igazgatóság a döntőben szereplő csapatok legjobbjait is díjazta, a játékosok a különdíjakat Kiss László 33-szoros magyar válogatott labdarúgótól, a BLSZ szakmai igazgatójától vehették át. U15 (158)   Az U15-ös Futsal bajnokság döntőjének végeredménye: 1. Pénzügyőr SE  9 pont 2. Airnergy Hungary FC 6 pont 3. Kispest SE 3 pont 4. BME Futsal 0 pont Az U15-ös korosztályban Kovács István (Pénzügyőr SE), Varga Gergő (Airnergy Hungary FC), Pető Dániel (Kispest SE) és Rónaszéky Botond (BME Futsal) kapta a legjobb játékosnak járó különdíjat. Szombaton a 15 évesek döntője után az óvodásoké lett a pálya. A Dufek János irányította Kispest SE által szervezett óvodás bajnokság 5. fordulójára az MLSZ Budapesti Igazgatóság jóvoltából a döntő programjába illesztve került sor. A 7 éves labdarúgópalánták a BLSZ-től  aranyérmet, csokoládét és üdítőt kaptak ajándékba. ovi (287) A vasárnapi napon először a 13 évesek döntője következett. Ez a bajnokság 28 csapattal indult el, az alapszakasz során négy csoportban játszottak a csapatok, a döntőbe az ASI Dinamo Star SE, a Városgazda Utánpótlás Akadémia, a Csepel Utánpótlás SE, és a Kispest SE került be. Kiegyenlítettebb volt a mezőny, mint az U15-ösöknél, az első hely sorsa az utolsó előtti mérkőzésen dőlt el, az Ughy Márk vezette Városgazda UP többek között Zsigmond Rajmund remek játékának köszönhetően 4-1-re diadalmaskodott az ASI DSE ellen. A négyes döntő utolsó mérkőzésének tétje a harmadik hely sorsa volt, az első két helyezettel is szoros meccseket játszó Csepeli UP 3-0-ra legyőzte a Kispest SE-t, így Fazekas Attila csapatáé lett a bronzérem. Az ünnepélyes díjátadón az érmeket és a kupákat, valamint a csapatok legjobbjainak járó különdíjakat Lovász Tamás István az MLSZ Budapesti Igazgatója, Antal Péter a BLSZ Grassroots koordinátora, a budapesti UP futsal-bajnokságok főszervezője, és Kapusi Tünde az MLSZ Budapesti Igazgatóságának igazgatói asszisztense adta át. U13 (88)   Az U13-as döntő végeredménye: 1.  Városgazda Utánpótlás Akadémia  9 pont 2.  Angyalföldi Sportiskola  Dinamo Star SE 6 pont 3.  Csepel Utánpótlás  SE  3 pont 4.  Kispest SE 0 pont Az U13-as korosztályban Zsigmond Rajmund (Városgazda), Kálmán Valentin (ASI DSE), Márfi Dávid (Csepel) és Joó Milán (Kispest SE) kapta a legjobb játékosnak járó különdíjat. U11 (80) A második nap az U11-es korosztály döntőjével zárult. Ebben a sorozatban 25 csapat indult el, és a küzdelmek két csoportban zajlottak. A budafoki döntőbe a Hidegkúti SC, a Gerrzo KFT, a KISE és az ASI DSE csapata jutott be. A nagy verseny itt sem maradt el, élvezetes mérkőzéseket játszottak a csapatok. A négy döntős közül a Gerrzo és a KISE kiemelkedett, az első két hely sorsát az ő közös mérkőzésük döntötte el, amely a Budapesti Utánpótlás Futsal Bajnokságok utolsó mérkőzése volt. Laczkovics Ádám és Kovács Máté góljaival elhúzott a Gerrzo, de Balog Csaba révén még a szünetig szépített a kőbányai csapat. A második játékrészben sokat tett a fordításért a KISE, többször csak a szerencse mentette meg ellenfelét a góltól, de az eredmény már nem változott, így a Hegyvidék-Gerrzo lett az U11-es bajnok.   Az U11-es döntő végeredménye: 1. Gerrzo KFT 2. KISE 3. Hidegkúti SE 4. ASI DSE Az U11-es korosztályban a csapatok  legjobbjainak járó különdíjakat Antal Pétertől Erdei Balázs (Gerrzo KFT), Dékány Levente (KISE), Törő Botond (Hidegkút) és Ady Csaba (ASI DSE) vehette át.