A Pénzügyőr feljutott az NB III-ba!

2022. június. 13., 12:57   |

2022. június 12-én 17:00-tól játszotta idegenben a Balmazújáros elleni NB III-as osztályozó visszavágóját. Az első mérkőzés 0-0-ja után remek játékkal 3-2-es győzelmet aratva vívta ki a harmadosztályba jutást.

Már a 10. percben vezetést szerzett a Pénzügyőr, Megyeri passza után Biró csapta be a Balmazújváros kapusát, majd a hálóba lőtt. Az első félóra végén egy szöglet utáni fejessel egyenlítettek a hazaiak, így döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. Az 52. percben a 18 éves Megyeri Márk ismét megmutatta, miért tudta kiharcolni ebben az évben a kezdőcsapatba kerülést. Remek labdája után Oláh visszavette a vezetést a Pénzügyőrnek. Két perc múlva Nyuli passza után Biró lőtt az üres kapuba, és ezzel óriási előnybe kerültek a zöld-fehérek. A 81. percben még szépített a Balmaz, de a Pénzügyőr 3-2-re így is magabiztosan nyert.

A mérkőzést követően Lászka Balázs, a Pénzügyőr SE vezetőedzője nyilatkozott nekünk:

Tudtuk, hogy könnyen nem lehet megnyerni egy osztályozót, hiszen bárki is lett volna az ellenfelünk egy bajnokcsapattal álltunk volna szemben. A Balmazújváros ellen ennek megfelelően nehéz dolgunk volt, ráadásul az első mérkőzés nem is úgy sikerült, ahogy szerettük volna. A második találkozóra még jobban fel tudtunk készülni ellenfelünkből, más taktikával játszottunk, és szerencsére megvalósultak az elképzeléseink.
Amikor a bajnokságot megnyertük tudtuk, hogy még van dolgunk, az osztályozó két meccsével már a felkészülésnél kalkuláltunk. A bajnoki cím megnyerésekor még nem jött el a teljes felszabadultság pillanata, az igazi eufória a Balmazújváros elleni mérkőzés utolsó pillanataiban töltött el minket. Az öltözőben és hazafelé a buszon is fantasztikus hangulat volt, az ünneplésben is megmutattuk, hogy egy igazi csapat vagyunk!