A Pénzügyőr lett a Budapest I. osztály bajnoka!

2022. május. 31., 14:13   |

A Budapest Bajnokság I. osztályának utolsó fordulójában dőlt el a bajnok kiléte. A Pénzügyőr SE és a Csepel FC egyaránt 73 ponttal állt a tabellán, amelyet több győzelmük miatt a pasarétiek vezettek. Az utolsó körben a Csepel a Szabadkikötőhöz utazott, míg a zöld-fehérek hazai pályán fogadták a 15. helyezett Svábhegy csapatát. A Pénzügyőrnek a bajnoki címhez egy dolga volt csak, győzni. Azt hogy ezt megteszi-e, abban nem sokáig hagyott kétséget.

Jól kezdett a Svábhegy és kétszer is veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást az első 10 percben, ugyanakkor a túloldalon még nagyobb helyzetek voltak, Nándori Márton két extra bravúrt is bemutatott.
A 12. percben viszont már Dr. Nándori Márton sem segíthetett, egy fantasztikus gólt láthattak a nézők: Németh Szabolcs a háta mögött felpattanó labdát 8 méterről ollózva rúgta a bal felső sarokba. 1-0

Nándori folytatta kapus-show-t, de a 26. percben újból mattolták, Megyeri Márk pazar labdája után Biró Ákos passzolt a kapuba. 2-0
A félidőben ez volt az eredmény és fordulatra nem látszott esély.
Az 55. percben már a kétkedésre születettek számára is biztos lehetett, hogy bajnok lesz a Pénzügyőr. Biró passza után Németh Szabolcs került helyzetbe, akinek lövését először védte Nándori, de másodszorra a remekül játszó támadó a földön fekve a kapuba gördítette a labdát. 3-0
67. percben Fülöp Csongorral szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a jogos tizenegyest Gálfi László a balra mozduló Nándorit becsapva a kapu jobb oldalába gurított. 4-0
A 90. percben a gálagól is megszületett, az újabb tizenegyest ezúttal Gál Szabolcs lőtte be a kilátogató 300 Pénzügyőr drukker nagy örömére!5-0

Kezdetét vette az örömünnep az MLSZ Budapesti Igazgatóság a helyszínre szállította az aranyérmeket és a bajnoki serleget, így a pályán a futballmeccs után azonnal teljes lehetett az ünnep.
Elsőnek az egyesület U19-es csapata vehette át az aranyérmeket, amely az MLSZ Regionális U19 Közép A bajnokságban végzett az élen.
Majd jöttek az óriási versenyben sikert arató felnőttek! Ne feledjük a Pénzügyőr úgy végzett az élen, hogy legnagyobb ellenfele a THSE pályán szintén sima győzelmet arató Csepel FC 30 fordulón keresztűl maradt veretlen.

A remek hangulatú díjátadón az érmeket és a kupákat Dr. Borbély Zoltán az MLSZ Budapesti Társadalmi Elnökségének Alelnöke és Szőnyi Gábor az MLSZ Budapesti Igazgatóság Versenybizottsági Titkára adta át.

fotó: Ifj. Thaly Zoltán

Az NB III-as osztályozó sorsolására 2022.05.31-én került sor. A Pénzügyőr a Balmazújváros csapatával fog oda-visszavágós mérkőzéseken szerepelni a harmadosztályba jutásért.