A Pénzügyőr SE nyerte a 39. Budapest Kupát

2015. április. 22., 15:09   |

A 39. Budapest Kupa döntőjében a BLSZ I. osztályú Pénzügyőr SE a II. osztályban szereplő Inter CDF együttesével találkozott, és a mérkőzésen Pénzügyőr győzelem született. Pénzügyőr SE – Inter CDF 4-1 (0-0) Csepel FC Stadion. Vezette: Zimonyi Péter (Kovács Péter, Fodor Bence). Tartalék játékvezető: Dobó Gábor.

A 39. Budapest Kupa döntőjében a BLSZ I. osztályú Pénzügyőr SE a II. osztályban szereplő Inter CDF együttesével találkozott, és a mérkőzésen Pénzügyőr győzelem született.Pénzügyőr SE – Inter CDF 4-1 (0-0)Csepel FC Stadion. Vezette: Zimonyi Péter (Kovács Péter, Fodor Bence). Tartalék játékvezető: Dobó Gábor.A Budapest Kupa döntőjének kezdőrúgását Balogh Sándor, a Magyarországi Afrikaiak Egyesületének elnöke végezte el, majd a találkozó a Pénzügyőr támadásaival indult. Többet kezdeményezett az I. osztályú gárda, de a helyzetek befejezésével adósak maradtak. Szakolczai-Sándor Balázs és Hassan Khalifa is vezetéshez juttathatta volna csapatát, de az Inter kapusa Skandra László jól védett. A félidő végén viszont nagy helyzetet hagyott ki Queson.A második félidő elején vezetést szerzett az Inter, az 51. perben szöglet után Sebastian Egbela fejelt a Pénzügyőr kapujába (0-1). Ezt követően egyre többet kezdeményezett az I. osztályban listavezető gárda. Vatai Attila kettős cserét hajtott végre, és Tóth Zsombor mindössze két percet töltött a pályán, majd a 62. percben máris betalált az ellenfél kapujába (1-1). A 66. percben Szakolczai-Sándor Balázs góljával már a Pénzügyőr vezetett (2-1). A 74. percben Tóth Zsombor növelte csapata előnyét, és három perccel a találkozó vége előtt a szintén csereként beállt Iflinger Norbert volt eredményes. Győzelmével, a Budapest Kupa történetében első alkalommal lett nyertes a Pénzügyőr SE. Vatai Attila a Pénzügyőr edzője: - Nem ismertük igazán az ellenfelet, talán ezért nem volt könnyű az első félidő, de szünet után már belendültünk, és egy remek csapat ellen sikerült nyernünk. Eredményesek voltak a cseréink, ez is igazolta, hogy jó erőkből áll a keretünk. Gratulálok az Inter együttesének a kupában nyújtott teljesítményéhez, és ahhoz is, hogy a bajnokságban a hátralévő fordulók eredményétől függetlenül már feljutottak az I. osztályba. Elismerés illeti a BLSZ munkatársait is, ezért a színvonalasan megszervezett döntőért. Dr. Agonglo Joel Geraldo az Inter CDF edzője: - Jól szerepeltünk a Budapest Kupa idei sorozatában, sajnos csak a befejezés nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna. Sérülések és eltiltások miatt nem tudtunk a legerősebb összeállításban pályára lépni. Amit kértem a játékosoktól, azt végrehajtották, de a vezetésünk után nem koncentráltunk kellően. Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója: - Színvonalas döntője volt a 39. Budapest Kupának. Szakmailag és emberileg is nagyszerűen teljesített mindkét csapat. Ez a találkozó azt hozta, amit a BLSZ vezetése elvárt ettől az összecsapástól, ez valóban csúcsmérkőzés volt. Bodoki József a BLSZ Versenybizottságának elnöke: - A Budapest Kupa hagyományának megfelelően a BLSZ bajnokságaiban szereplő valamennyi csapat nevezett, és ahogy közeledtünk a sorozat vége felé, egyre izgalmasabb mérkőzéseket játszottak résztvevők. A döntőbe két jó formában lévő gárda került, és egy változatos mérkőzésen, sportszerű küzdelemben dőlt el a győzelem. Az ünnepélyes díjkiosztón a kupát, az érmeket, és az ajándék labdákat dr. Barczi Róbert az MLSZ versenyigazgató helyettese, Gundel Takács Gábor az MLSZ budapesti társadalmi elnökségének alelnöke, és Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója adta át.
Lázár L. Fotó: Thaly Z.