A Puebla nyerte a Téli Nagypályás Torna Normál ligáját

2019. február. 24., 10:14   |

2019. február 23-án került sor a Csillaghegyi MTE szervezésében és az MLSZ Budapesti Igazgatóság támogatásával megrendezett Téli Nagypályás Torna Normál ligájának helyosztóira.

A döntőbe a Puebla Tizenhárom FC és a Rúg-6 FC jutott be, míg a bronzmérkőzést a Zuglói Kinizsi és a Kormányőr II. játszotta.

A harmadik helyért zajló találkozón nagy hátránnyal kezdett a Kinizsi, mert míg a tornán általában nagy létszámban vettek részt a mérkőzéseken, a legfontosabb meccsen foghíjas volt a keret.

Ezt a Kormányőr II ki is használta és magabiztos 5-1-es győzelmet aratott.

Az ezzel a meccsel egyidőben zajló finálén a Puebla hamar megmutatta, hogy ezt a meccset meg akarja nyerni. Az első félidőben a Rúg-6-osok háromszor rúghatták ki a labdát a gólvonalról. Aztán végül a 25. percben csak megszerezte a vezetést Babulják Zoltán csapata. Sőt még egy gólt tudtak szerezni a szünetig, de Peringer Ferenc is betalált így a félidő 2-1 volt.

A feszültségtől sem mentes mérkőzés a  78. percben végleg eldőlt, amikor Sárközy Bence egy jogosan megítélt tizenegyesből megszerezte maga második, csapatának pedig harmadik találatát.

12. Kormányőr SE

A torna legjobb játékosa: Plesa András (Rúg-6 FC)

A torna legjobb kapus Nagy Ákos (Puebla)

A torna gólkirálya Knapp Zoltán lett 13 találattal.

A Normál Liga Díjátadóján az érmeket, az okleveleket és a kupákat Szőnyi Gábor konferálásában Boldizsár Imre a Csillaghegyi MTE elnöke, Czakó Tibor a BLSZ Öregfiúk, OldBoys, Veterán Versenybizottságának elnöke, Imre Horváth Zsuzsanna a Goldball Park részéről, és Szabó Júlia Eszter az MLSZ Budapesti Igazgatóság munkatársa adta át.

A győztesnek a Goldball Park különdíjjal is kedveskedett.