A TF nyerte a csodás hangulatú Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság döntőjét!

2016. április. 07., 13:46   |

Április 6-án, szerdán került sor a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság négyes döntőjére a XI. kerületi Gabányi László sportcsarnokban. Több online sportoldal úgy harangozta be az eseményt, hogy az „egyetemi sport ünnepe következik!”. Nem tévedtek, fantasztikus hangulatú volt a döntő, amelynek végén a Testnevelési Egyetem csapata örülhetett a legjobban, a TF SE lett a 2015/2016-os Egyetemi Futsal bajnokság győztese!

2015 decemberében az MLSZ Budapesti Igazgatósága szervezésében 11 egyetemi csapat részvételével indult el a 3. Budapesti Egyetemi Futsal bajnokság, amelynek most a négyes döntőjére került sor. BME - ELTE-BEAC-PPK  5-3 Az ünnepélyes megnyitó után az első elődöntőt, az ELTE-BEAC-PPK és a BME játszotta.  A tavalyi bajnok műszakisokat kicsit meglepte a final fourba az alapszakasz negyedik helyéről bejutó ellenfele. A 2. percben Nagy Szilárd góljával vezetést szerzett az ELTE, amit még egy perc múlva Fábián Gábor kiegyenlített, de a 20. percben Soltész Levente találatával ismét a négyes döntő előtt esélytelenebbnek tartott csapatnál volt az előny. A második játékrészben is ellenállhatatlanul küzdött a Sajben Marcell vezette társaság, de ahogy telt az idő, a BME egyre nagyobb nyomást gyakorolt ellenfelére, amit nem lehetett kapott gólok nélkül kibírni. Végül többek között Fodor Bálint remek játékának köszönhetően 5-3-ra Műszaki Egyetem nyert, és bejutott a fináléba! TF SE – NKE SE 4-1 Rövid szünet után következett a második elődöntő, amelyet a 2014-es bajnok Testnevelési Egyetem  és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vívott egymással. A két csapat szépszámú szurkoló tábora nagyon kitett magáért, de az első félidőben hiába próbálták hálóba szurkolni a labdát, 0-0-val fordultak a csapatok. A második játékrész Csizmadia Gergő (TF) korai kiállításával kezdődött, majd beindult a gólgyártás is, a 31. percben Fűzi Patrik (NKE) találatára Demeter Viktor (TF) reagált azonnal (1-1). Ezután jött a fordulat, és a TF örömjátéka, Sztranyovszky Márk kétszer, Horváth Gábor pedig egyszer vette be az NKE kapuját, eközben Akay Bence remekül védett, így végül a Testnevelési Egyetem 4-1-es győzelemmel jutott a döntőbe. A mérkőzés után az ELTE Cheer Dance Team szórakoztatta a közönséget, majd következett a bronzéremért zajló találkozó. tfkep A teremben már óriási volt a hangulat, a 200 néző mellett nagy számban voltak jelen a média képviselői, és számos díszvendég is megtekintette a helyosztókat. Jelen volt többek között Prof. Dr. Mocsai Lajos a Testnevelési Egyetem rektora,  Prof. Dr. Kiss Ádám a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség elnöke, Dr. Freyer Tamás a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnökségi tagja, Dr. Karácsony András a BEAC elnöke,  Simon Gábor a BEAC ügyvezető igazgatója, Huszár Viktor a BME Futsal elnöke is. ELTE BEAC-PPK – NKE SE 3-2 A bronzmérkőzés végig kiegyenlített küzdelmet hozott. Az első félidő közepén a nagy formában játszó Demeter Dávid megszerezte a vezetést az ELTE csapatának, de Fűzi Patrik találatával az NKE a 17. percben egalizált. Amikor már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a mérkőzés, jött a hajrá hihetetlen izgalmakkal! A 47. percben Soltész Levente visszavette a vezetést az eltéseknek, egy perc múlva viszont Pálfi Zoltán újra egyenlített, azonban a 2-2-es állás is csak egy percig tartott, a 49. percben Nagy Szilárd belőtte az ELTE-BEAC-PPK bronzérmet jelentő gólját! TF SE – BME  2-3 (153)-k Következett a torna döntője, amely előtt a játékosokat név szerint köszöntötték, majd Magyarország nemzeti himnuszának meghallgatása után útjának indult a labda. A döntő egyik kérdése az volt, hogy ki lesz a kétszeres budapesti egyetemi futsal bajnok,  2014-ben a TF, 2015-ben a BME nyerte a bajnokságot. Ahogy arra számítani lehetett rendkívül kiélezett és kiegyenlített volt a két legerősebb csapat találkozója. Félidőben 0-0-val fordultak a felek, és ha tippelni kellett volna ekkor a mérkőzés végkimenetelére, akkor biztosan a döntetlenre tettünk volna. A 36. percben Fazekas Bálint megszerezte a vezetést a BME-nek, a válasz a gólra  4 perc múlva érkezett, a végig remekül játszó Csernay Dávid egyenlített. A rendes játékidőben bár erre többször volt lehetőség, tényleg nem tudták dűlőre vinni a dolgot a csapatok. Jött a kétszer öt perces hosszabbítás.  Mindkét félnek három-három büntető pontja volt a ráadás előtt, ez pedig borítékolta az izgalmakat. A csarnokban mérhető volt a feszültség.  Az 52. percben aztán Demeter Viktor megszerezte a vezetést a TF-nek, és a BME ezután hiába támadott sokáig, nem tudott mit kezdeni ezzel a helyzettel, egészen a hosszabbítás végéig. 25 másodperccel a vége előtt a végig fantasztikusan játszó Fábián Gábor a hálóba lőtt. Hihetetlen, de nem maradt 2-2 az eredmény, nem jöttek a büntetők, mert a következő pillanatban Balazsin András kapura lőtt, és a labda még egy TF-s játékos segédletével utat találta kapuba. Nem volt tovább! 3-2-re győzött és 2014 után 2016-ban újra a Testnevelési Egyetem csapata lett a Budapesti Egyetemi Futsal bajnoka! (250)-k Az ünnepélyes díjátadón a kupákat és az érmeket Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója, Prof. Dr. Kiss Ádám a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség elnöke és Dr. Karácsony András a BEAC elnöke adta át a csapatoknak. Az MLSZ Budapesti Igazgatóság díjazta az alapszakasz gólkirályát, a négyes döntő legjobb kapusát és legjobb játékosát.  A gólkirály Weimann Richárd (BME) lett 21 találattal, a döntő legjobb kapusának Akay Bencét (TF), a legjobb játékosnak pedig Csernay Dávidot (TF) választották.  A különdíjakat Simon Gábor a BEAC ügyvezető igazgatója adta át.