Az Airnergy nyerte a BLSZ III-as Bajnokok tornáját

2019. június. 09., 20:14   |

Az Airnergy nyerte az MLSZ Budapesti Igazgatóság és a Pestifoci.hu szervezésében megrendezésre kerülő BLSZ III-as bajnokok tornáját.

Airnergy FC – Nimród 1-0
Berkes Máté egy gyönyörű lövéssel már a 7. percben vezetést szerzett az Airnergy-nek és ez meghatározta a lehetőségeket a 45 perces mérkőzésen. A Nimródnak mindenképpen támadnia kellett, amely egyébként jól is ment Soóky Norbertéknak, viszont a befejezéseknél nem volt szerencséjük. Lehetőségek a másik oldalon is voltak, és kontrákból akár végképp el is dönthették volna a meccset, végül maradt az 1-0.

Gázgyár II – Nimród 4-1
A Nimródnak nem kedvezett, hogy az Airnergy ellen megvívott küzdős „félidő” után kellett negyedóra után újra szerepelnie, de talán nem ez volt a fő oka a Gázgyár hengerének.
Sőt az elején még úgy tűnt, hogy jól is jön nekik, hogy meccsben vannak, Könczey Zsolt már a második percben vezetést szerzett. Gyorsan jött a válassz Tóth Richárd remek szabadrúgásgólt szerzett. Majd a torna legszebb gólja következett, Tóth Molnár Máté a tizenhatoson kívülről bombaerővel pókhálózta ki a bal felső sarkot.
Ezután már minden bejött Porvay János csapatának. így gólgazdag mérkőzéssel szórakoztatták közönségüket, Tóth Richárd és Brand Krisztián szerzett újabb gólokat.

Airnergy – Gázgyár II 1-0
Az Airnergy és a Gázgyár döntőt játszhatott egymással, amelyen döntetlen esetén a Gázgyár nyerte volna a tornát.
Nem lett azonban döntetlen, mert a futsalban és öregfiúkban is játszó Nagy Gábor 85. (!) 2018/2019-es szezonhoz tartozó mérkőzésén tizenegyesből megszerezte a győzelmet. Az ASR hiába tett meg mindent az egyenlítésért, erre a hátralévő 25 perc kevés volt neki.
A torna a nagy meleg ellenére jó színvonalú és küzdős volt, látszott, hogy mindhárom csapat meg fogja állni a helyét a BLSZ II-ben.

Fotók: Kanizsay Zoltán