Az Unione győzni tudott a Voyage otthonában!

2015. március. 01., 14:17   |

A télen Téli Nagypályás Tornát nyerő Unione a jelentősen átalakult Voyage csapatához érkezett vendégségbe.

A télen Téli Nagypályás Tornát nyerő Unione a jelentősen átalakult Voyage csapatához érkezett vendégségbe. Voyage SE - Unione FC 0-2 BLSZ1. 16. forduló A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT   A mérkőzés első negyedórájában a Voyage kezdeményezett többet, gyors játék, sok indítás,  jó passzok jellemezték a narancssárgák játékát. A hazai csapat kezdeményezőbb kedve ellenére két Unione helyzettel indult a találkozó. A 8. percben Weisz Tamás indítását követően Földes Gábor lépett ki a védők közül, de Strommer Crispin felszedte előle a labdát, majd hasonló jelenetnél Kayali Viktort is sikerült megelőznie a kilépő kapusnak. A 16. percben Szabó Tibor egy 14 méteres lövéssel tartotta bemelegedve Strommert, akinek ez a lövés sem okozott megoldhatatlan feladatot, ismét szépen fogta a labdát. Mindkét fél részéről folytatódott a kiegyenlített, gyors mezőnyjáték.   A 30. percben  egy szép Voyage akció futott végig a pályán. Az agilis, a támadásokat hátulról mindig jó segítő Cseh Péter labdájából Szabó Márton indította Bognár Imrét, aki egyedül törhetett kapura, de Gyenes Dávid felszedte előle a labdát. Egy perc múlva a másik oldalon Kayali Viktor 40 méteres labdavezetés után Földes Gáborhoz játszott, akinek 16 méteres emelését védte Strommer. A 43. percben Szabó Márton beadása után ide-oda pattogott a labda az Unione tizenhatosán belül, majd Konecsni Bence elé került a játékszer, aki 14 méterről lőtt, de Gyenes védeni tudott.   A fordulás után a 46. percben Cseh Péter (Voyage) 16 méteres szabadrúgását kellett kiütnie a volt ferencvárosi kapusnak, majd Seres Richárd ismétlése akadt el a védőkben. Az 55. percben egy szöglet utáni kipattanót az Unione védője Fehér Csaba lőtt 16 méterről kapura, de Strommer vetődve hárított. 3 perccel később a másik oldalon Szabó Márton futtatta Bognár Imrét, aki sikeresen játszotta magát tisztára, majd 16 méterről ballal lőtt, a labda alig zúgott el a bal sarok mellett.   65. percben Weisz Tamás (Unione) 20 méteres lövését védte szépen Strommer. Majd 5 perc múlva egy hosszú indítás után Keresztesi Botond (Unione) állt szemben a kapussal, de 5 méteres lövését ismét hárította a hazai kapus. A másik oldalon Szabó Márton 14 méteres lövését vetődve ütötte szögletre Gyenes. A mérkőzés hajrájához érkezve, a 78. percben Szabó Tibort állították meg szabálytalanul a Voyage tizenhatosa előtt! A labda mögé Fehér Csaba állt, és 17 méterről szépen emelt a kapu jobb oldalába. 0-1 Támadásban maradt az Unione, a 84. percben ismét Szabó Tibor szerzett labdát, átadásából Kayali Viktor indította Keresztesi Botondot, aki a saját térfeléről indulva végigvezette a hazai térfélen a labdát, de a 16-oson belülre érve picit hosszan szöktette magát, így Strommer vetődve hárítani tudott. A 90. percben ismét Keresztesi Botond volt a főszereplő, amikor is remekül ment el a jobb oldalon, egészen a Voyage ötösének előteréig vezette a labdát, ahol akasztották. A megítélt 11-est Szabó Tibor lőtte a jobbra mozduló kapus mellett laposan a bal sarokba. 0-2 A vendégek ilyen arányú győzelme megérdemelt, a középpályán gyors játékot mutatott be a Voyage, de kevés igazán veszélyes helyzetet sikerült kidolgoznia.   A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Strommer Crispin lett. A hazaiak kapusa védéseivel nagyban hozzájárult, hogy az Unione csak a hajrában döntse el a mérkőzést.