U11-ben a címvédő Mészöly Focisuli, U13-ban az MTK, U15-ben pedig az Újbuda lett a budapesti futsal bajnoka!

2019. március. 18., 16:36   |

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság szervezésében március 17-én került sor az Országos Utánpótlás Futsal bajnokságok budapesti döntőire. Az U11-es korosztályban a Mészöly Focisuli, U13-ban az MTK, U15-ben pedig az Újbuda FC csapata diadalmaskodott. A győztesek az első hely megszerzésével kvalifikálták magukat az országos regionális selejtezőkbe.

Az U11-es korosztályban 67 csapatból a 8 csoport első, vagyis az FTC Futsal, a Hidegkúti SC, a Kelen SC, a Tápió SE, a Mészöly FS, a Gerrzo, a Városgazda UA és a Soroksár SC jutott be a március 2-án megrendezésre kerülő budapesti középdöntőkbe. A két négy csapatos csoportból végül megérdemelten az FTC Futsal, a Gerrzo, valamint a Mészöly Focisuli és a Hidegkúti SC léphetett pályára a korosztályos budapesti döntőn.

A március 17-i négyes döntőben a Hidegkúti SC megszerezte eddigi legsikeresebb korosztályos futsal eredményét, valamint a Mészöly Focisuli magabiztosan védte meg bajnoki címét a kissé csalódott FTC Futsal csapata ellen.

Legjobb kapus:

•             Bodnár Gergő István (Mészöly FS)

•             HAJBA OLIVÉR

A négy csapatnak az érmeket és a kupákat valamint az ajándékkönyveket Csiki Károly az MLSZ korábbi versenyigazgatója, jelenlegi tanácsadója, valamint Antal Péter a BLSZ grassroots koordinátora adta át.

Az U13-as korosztályba ősszel 63 csapat adta be nevezését és közülük 8 csapat jutott be a március 3-i középdöntőkbe. Az MTK, a REAC SISE, a Gloriett SE, a CSHC 94 SE, a II. Kerület UFC, a Mészöly Focisuli, a Soroksár SC és a Gerrzo közül négyen vehettek részt a budapesti döntőn. Az elődöntők során az MTK szoros küzdelemben a címvédő Mészöly Focisulit győzte le, a REAC csapata pedig a II. kerület elleni magabiztos teljesítményével került a fináléba.

A bronzmérkőzésen gyors 2-0 ás Mészöly vezetés utána a II. kerületnek sikerült felzárkóznia, azonban a hosszabbítás a tavalyi bajnoknak kedvezett. A döntőben az MTK csapata a középdöntők után ismét összemérhette erejét a REAC SISE egyesületével, majd fölényes győzelemmel a kék fehérek emelhették magasba a győztesnek járó kupát.

•             KUGYELA ZALÁN

A négy csapatnak az érmeket és a kupákat valamint az ajándékkönyveket Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója valamint Antal Péter a BLSZ grassroots koordinátora adta át.

U15-ös korosztályban 42 csapat vett részt a csoportmérkőzéseken. A hat darab hét fős csoportból az Airnergy, az Újbuda FC a CSHC 94 SE és a II. Kerület UFC, a Cső-Montage, valamint a Városgazda UA jutott a március 3-i középdöntőkbe.

Március 17-én az Újbuda FC a Cső-Montage elleni elődöntő utolsó másodperceiben szerzett góljával, a tavalyi bajnok Városgazda Utánpótlás Akadémia pedig elvárt magabiztosságával került a döntőbe. A bronzérmet a késői CSHC szépítő találat ellenére a Cső-Montage vehette át. A bajnokság két legerősebb csapata közül pedig ez alkalommal az Újbuda FC csapata állhatott a dobogó legfelső fokára, elnyerve ezzel a szereplés jogát az országos regionális selejtezőkön.

•             CSHC: Böjte Brunó

Legjobb kapus: Dányi Gellért Gábor (Cső Montage)