Drámai csatában a Mol Magyar Kupa 3. fordulójába jutott az Issimo

2022. augusztus. 29., 15:00   |

Igazi kupacsatát hozott a Magyar Kupa 2. fordulójában a Zala megyei I. osztályban élcsapat Lenti TE SE és a Budapest I. osztályú XV. kerületi Issimo SE találkozása. Az még hagyján, hogy már a rendes játékidőben két fordulattal alakult ki a 2-2-es eredmény, először a Lenti szerzett vezetést, majd az Issimo fordított, majd végül kiharcolta a hosszabbítást a hazai csapat, de ami a 2X15 percben történt az egészen elképesztő volt.

A 96. percben büntetőhöz jutott az Issimo, de a tizenegyest nem sikerült értékesíteni. Sőt tovább gyűltek a budapestiek gondjai, a 100.percben Fátyol Szilárd második sárga lapja után kiállni kényszerült.
Sőt Lukács Máté a 104. percben egy szögletet követően megszerezte a vezetést a hazaiaknak. (3-2)
Ekkor minden a Lenti mellett szólt, de csak egy percig Kindlik Ádám egyenlített ki, majd végül a 108. percben Kelemen László az Issimo győztes gólját is megszerezte.
„Hihetetlen mérkőzésen vagyunk túl, érzelmi hullámvasút – mondta Lengyel Iván, az Issimo elnöke. - Ezért megérte ennyit utazni! A csapat nagyon várta már ezt az összecsapást, amelyen minden megtörtént, ami megtörténhetett. Jól reagáltunk minden szituációra, az ellenfél vezető góljára, a kiállításra, a fordításra, és azt gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a találkozót. Mi játszottuk a szebb focit, amihez ezúttal eredmény is párosult. Az egész társaság előtt le a kalappal, komoly teljesítményt nyújtott mindenki és csapatként is remekül funkcionáltunk. Izgatottan várjuk a következő forduló sorsolását, valamint a 3. fordulót.”