Hegyvidéki pontcsenés a Sashalomtól

2015. március. 02., 14:14   |

z őszt második helyén záró, remekül szereplő THSE fogadta a bajnokság első fele után 6. helyen álló, masszív játékáról híres Hegyvidék csapatát

Az őszt második helyén záró, remekül szereplő THSE fogadta a bajnokság első fele után 6. helyen álló, masszív játékáról híres Hegyvidék csapatát. THSE-Sashalom – Hegyvidék SE 0-0 BLSZ1. 16. forduló A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!   Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét fél rá szerette volna erőltetni akaratát a másikra. Az első jelentősebb eseményre a 9. percig kellett várni, akikor a vendégek részéről Stefkovics Ádám indítását Horváth Ákos továbbította a hazai kaputól 9 méterre helyezkedő Csaszni Nándor elé, aki viszont nem tudta jól átvenni a labdát, így oda lett a helyzet. Egy perccel később ismét a Hegyvidék próbálkozott, Szentesi Péter egy szabadrúgást Stefkovicshoz passzolt, akinek 18 méteres lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.   Ezek után a két csapat beszorult a két tizenhatos közé, és csak ritkán jutottak el egymás kapujáig. A 27. percben azonban nem sok hiányzott a hazai gólhoz. Szilágyi Milán egy hosszú átadás után megindult a bal szélen, majd remekül adott középre, ahol ketten is érkeztek, de az utolsó pillanatban a vendégek védője Boros Krisztián, a kapu torkából ki tudta húzni a labdát. Ezt követően is látványos játékkal jutottak el a csapatok a tizenhatosokig, de ott már a védelmek remekül tisztáztak. Különösebb helyzetek nélkül érkeztünk el így a 38. perchez, amikor Lőrincz Áron remek passza után Lőrincz László becsúszva próbált gólt szerezni, de kevéssel lemaradt a labdáról. A 42. percben szintén a két Lőrincz volt a főszereplő. Ezúttal is Lőrincz Áron indította Lőrincz Lászlót, aki a jobb szélen egészen az alapvonalig jutott, beadását a Hegyvidék védelme csak üggyel-bajjal tudta tisztázni.   A szünet után a csereként beállt Füzy Zsolt lendületet hozott a Sashalom játékába. A 48. percben az ő átadásával Lőrincz Áron futott el a jobb szélen, beadását Tóth Henrik a 16-os bal sarkától lőtte kevéssel fölé. Egy perc múlva újabb nagy lehetősége(ke)t hagyott ki a hazai csapat. A nagyon hasznosan játszó Kondor László által szerzett labdával Lőrincz Áron ment el a bal szélen, beadását előbb Füzy Zsolt tette kapura, Nándori Márton azonban szép vetődéssel hárított. A labda a kapustól az érkező Tóth Henrik elé pattant, aki 3 méterről egyből kapura lőtte azt, próbálkozása levágódott egy védőről, de onnan újra Tóth elé került, aki másodszorra az oldalhálóba lőtt. Az 51. percben Lőrincz László veszélyeztette a Hegyvidék kapuját egy 14 méteres lövéssel, amit védett Nándori, majd 5 perc múlva Füzy Zsolt hatalmas bedobása után Kondor László 8 méterről kevéssel fejelt mellé. Kisebb csend után a hajrában ismét felgyorsultak az események. A 83. percben Lőrincz László szép egyéni játék után a védők gyűrűjében lőni tudott, de Nándori vetődve hárított. A 86. perc hatalmas hazai lehetőséget hozott. Füzy Zsolt indult meg befelé a jobb oldalon, a tizenhatoshoz érve lövésre szánta el magát, amelyet Nándori szép vetődéssel oldalra ütött épp az ott tartózkodó Dudás Máté elé, aki kb. 1 méterről mellé passzolta a labdát. Mint később kiderült ez volt a meccslabda!   A THSE valamivel közelebb állt a győzelemhez, de a Hegyvidék nem érdemtelenül vitte el az egy pontot a Fáy utcából.   A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kondor László lett. A Sashalom játékosa remekül szűrt a középpályán, sok labdát szerzett, vállalta az ütközéseket és a beadásoknál is rendre odaért a kapu elé, igaz,  gólt ő sem tudott szerezni.