Kaltenekker Attila négyet lőtt az Újbudának

2015. május. 19., 11:34   |

A BLSZ II. osztály 27. fordulójában megszerezte 27. győzelmét az Inter CDF, most az ESMTK II. vendégeként diadalmaskodtak (0-9). A táblázat 2. helyén álló ASR Gázgyár is jól teljesített, az Újbuda II. otthonában szerzett újabb három pontot (2-6). A hat gólból négyet Kaltenekker Attila szerzett, és így a második helyet foglalja el az osztály góllövőlistáján. A Csillaghegy – MAFC összecsapás a vendégek győzelmét hozta (0-2). Vendég sikerrel zárult a Nagytétény – Csep-Gól FC találkozó is (0-1). A három pontot jelentő gól szerzője a 61. percben csereként pályára lépő Hajdu Imre volt, aki tíz perc elteltével betalált a tétényiek kapujába. A Pestszentimre – 1908 SZAC mérkőzésen már-már a zsebében érezhette a három pontot a házigazda, amikor a rendes játékidőt követő hosszabbításban, a 94. percben Ódor Zoltán góljával egyenlített a 30. perctől egy kiállítás miatt tíz fővel játszó SZAC (1-1). Megszakadt a Közterület rossz sorozata, négy vereség után sikerült nyerni, és a szenvedő fél a BVSC-Zugló együttese volt (4-0).
budateteny122
A kiesés elkerülése szempontjából két fontos mérkőzés is volt ebben a fordulóban, egymás ellen viaskodtak a nehéz helyzetben lévők. A négy csapat közül a Budatétény számára volt a legsikeresebb ez a hétvége, nyertek a II. Ker. UFC ellen (2-1), és hosszú idő után elkerültek a kieső helyről. A győzelmet jelentő találat szerzője a télen igazolt Galántai Zsolt volt, aki már kilenc gólnál tart. A másik kiesési rangadó, a Szabadkikötő – Rákosszentmihály találkozó döntetlenre végződött (1-1), és ez valójában egyik csapatnak sem kedvezett.
Lázár L. Fotó (Budatétény SE): Pestifoci