Koós Bálint harmadik kupagyőzelmére készül

2022. április. 20., 08:46   |

A 43. sz. Építők házi góllövő listáját 9 góllal vezető Koós Bálint immár a harmadik Budapest Kupa döntőjére készül. Két alkalommal, 2019-ben és 2021-ben a Kelen színeiben szerepelt, és mindkét alkalommal a csapata emelhette magasba a kupát a döntőben. Felidéztük a két diadalt, és természetesen a harmadik BK döntőjének esélyeit is latolgattuk.

-A 2019-es kupa kiírásban öt mérkőzés után jutottunk el fináléig – kezdte Koós Bálint – A selejtező fordulókban kezdő voltam, de a döntőben taktikai megfontolásból csak csereként léptem pályára a REAC ellen. Drámai csata volt, a hosszabbításban sem dőlt el, hogy melyik csapaté lesz a kupa. Végül tizenegyesek döntöttek a Kelen javára. 2021-ben ismét 120 percig tartott a döntő, de a 117. percben betaláltunk a Csepel kapujába, és ezzel újból a Kelen lett a győztes.

-Mit vár a mostani döntőtől a Testvériség-Újpalota SE ellen?

-A Testvériség előttünk áll a táblázaton, mindkét idei bajnoki mérkőzésünket elvesztettük ellenük, de amolyan ki-ki meccsek voltak. Ősszel 2-1-re, tavasszal 1-0-ra győztek le bennünket. Itt az ideje, hogy felénk billenjen a mérleg nyelve. Az biztató, hogy az elődöntőben a kupa nagy esélyesét, a REAC gárdáját búcsúztattuk. No, meg az is, hogy én eddig, amikor a Budapest Kupa döntőjében játszottam, győztes csapat tagja voltam. Ha már kétszer sikerült, miért ne sikerülhetne harmadszor is.