Lépéselőnybe az ASR Gázgyár

2015. május. 05., 09:46   |

A BLSZ II. osztályban már korábban eldőlt a bajnoki cím sorsa, és a bajnok Inter CDF a 25. fordulóban megszerezte 25. győzelmét. A Közterület vendégei voltak ebben a fordulóban, ahol a házigazda jutott előnyhöz, de az Inter még az első félidőben fordított, és biztosan nyert (1-3).

A BLSZ II. osztályban már korábban eldőlt a bajnoki cím sorsa, és a bajnok Inter CDF a 25. fordulóban megszerezte 25. győzelmét. A Közterület vendégei voltak ebben a fordulóban, ahol a házigazda jutott előnyhöz, de az Inter még az első félidőben fordított, és biztosan nyert (1-3). A feljutást jelentő 2. helyért zajló küzdelemben lépéselőnybe került az ASR Gázgyár, mert a házi góllövőlistát vezető Kaltenekker Attila góljával győzött Pestszentimrén (0-1), és az őt üldöző MAFC vesztett az Újbuda II. ellen (2-1). Úgy tűnik, magára talált a Gázgyár, mert az idény eleji botladozás után immár ötödik győzelmét aratta zsinórban.
A Nagytétény – BVSC-Zugló összecsapáson az állás négy perccel a vége előtt még 1-1 volt, a vendégek az utolsó pillanatokban kerekedtek felül (1-3). Gólnélküli döntetlennel zárult a II. Ker. UFC – Csep-Gól találkozó. Meglepetés, hogy az előző öt mérkőzésén veretlen Csillaghegy súlyos vereséget szenvedett az ESMTK II. együttesétől (7-2).
Igyekszik elkerülni a veszélyes zónából a Szabadkikötő és a Budatétény. A Szabadkikötő talán a forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatta a dobogóra pályázó 1908 SZAC legyőzésével (2-0). A Budatétény a rivális Rákosszentmihály ellen szerezte meg a három bajnoki pontot (3-2).