Nyertek a dobogósok a BLSZ II. osztályban

2015. április. 30., 09:42   |

Az már szinte természetes a BLSZ II. osztályban, hogy nyer a listavezető Inter CDF. A 24. fordulóban a 24. győzelmét aratta az immár BLSZ I. osztályúnak tekinthető együttes. Ebben a fordulóban a szenvedő fél a Pestszentimre csapata volt (4-0). Hasonló különbségű győzelmet aratott a 2. helyen álló ASR Gázgyár is, nekik a Nagytétény volt az ellenfelük (4-0). Megszerezte a három bajnoki pontot a táblázat 3. helyét elfoglaló MAFC gárdája is, a Közterület ellen bizonyultak jobbnak (2-0).Belendült a Budatétény csapata, gólzáporos győzelmet aratott az ESMTK II. vendégeként (1-6). A házigazda már a 7. percben vezetést szerzett, de ezt követően jött Galántai Zsolt – ősszel még a KISE edzője volt – mesterhármasa. A második félidőre csereként pályára lépő Ducsai Donát két góllal terhelte meg az erzsébetiek kapuját, majd a hatodik találatot Varga Richárd érte el, akinek ez volt az első gólja ebben a bajnoki évben.Meglepetésre az 1908 SZAC csak döntetlent játszott a kiesős zónában lévő II. Ker. UFC ellen. Két perccel az első félidő vége előtt a vendégek értek el gólt, de egy perc elteltével egyenlítettek a szentlőrinciek, és ez maradt a végeredmény (1-1). Gólnélküli döntetlent hozott a Csep-Gól – Rákosszentmihály és a BVSC-Zugló – Szabadkikötő összecsapás. A Csillaghegy szinte már biztosra vette, hogy otthon tartja a három pontot az Újbuda II. elleni találkozón, amikor a vendégek a 90. percben egyenlítettek (1-1). A Csillaghegy szerdán vigasztalódhatott, mert pótolta a 18. fordulóban elmaradt Rákosszentmihály elleni mérkőzést, és biztosan nyert (3-0). Érdekesség, hogy a CSMTE már az első percben vezetést szerzett Mikó István találatával.