Örülnek egymásnak! RAFC - Ikarus döntő lesz a Budapest Kupában!

2016. április. 21., 23:18   |

Eldőlt , hogy két XVI. kerületi rivális, a RAFC és az Ikarus játszik egymással a május elsejei Budapest Kupa döntőben!

Az Ikarus a Pestszentimrét, míg a RAFC a II. Kerületet győzte le idegenben a döntőbe jutásért! "Nem voltak jók az előjelek a mérkőzés előtt, mindössze négy cserénk volt - kezdte Czinege László az Ikarus BSE vezetőedzője. - Próbáltuk regenerálni a játékosokat, hogy frissek legyenek az elődöntőre. Úgy gondolom, hogy ez sikerült, mert már a 7. percben Horváth Krisztián góljaival 2-0 volt az állás nekünk! Ezután egy kicsit kiengedtünk sajnos, kaptunk  egy fejesgólt, majd tizenegyesből ki is egyenlített a Pestszentimre. Nagy erőket kellett mozgósítanunk, mert egy remek csapat ellen játszottunk, de a 43. percben sikerült visszavennünk a vezetést.  Azt gondolom, hogy ez a harmadik gól kicsit megtörte őket, és úgy tűnt, hogy fáradtak is. A második félidőben jól védekeztünk, kontrázhattunk, és a 71. percben egy jó beadás után Holló Ricsi fejesével eldöntöttük a továbbjutást. Szeretnék gratulálni ellenfelünknek, mert egy jól összerakott csapatot győztünk le. Az adna egy pikantériát a dolognak mind nekem, mind pedig a csapatomnak, ha pont a kerületi riválissal, a RAFC-al játszanánk a kupadöntőt. Ennek drukkolunk!" Az Ikarus 4-2-es sikerével 2016. április 6-án jutott a döntőbe, egy nap múlva pedig beteljesült Czinege László másik vágya is, a RAFC a II. Kerület otthonában 3-2-re győzve kiharcolta a finálét. "Sikerült abszolválnunk a döntőbejutást, úgy gondolom, hogy abszolút megérdemeltük -mondta Vörös Péter a RAFC vezetőedzője. -  Ellenfelünk csak arra próbált összpontosítani, hogy kivédekezze a mérkőzést, de ez nem sikerült. Az elején a mi hibánkból kaptunk gólt, de megoldottuk a feladatot. Nagyon örülök, hogy az Ikarus-szal játszuk a döntőt, mert a budapesti labdarúgásnak ez egy nagyon jó hírverő mérkőzése lesz! Már most nagyon várja a csapat a finálét!"