Öt év után ismét az I. osztályban a Műegyetemi FC

2015. július. 27., 15:28   |

2010-ben kiesett a BLSZ I. osztályból a MAFC Műegyetemi FC, és az elmúlt öt évben a második vonalban szerepeltek.

Három bajnoki évadon keresztül a középmezőnyben végzett a csapat, majd a 2013/2014-es idényben már előrébb lépett a 6. helyre. A legutóbbi bajnoki év viszont már még sikeresebb volt, a 3. helyet szerezték meg. Az őszi szezonban összegyűjtött 24 pont mellé tavasszal 31 gyűlt még össze. Tekintettel arra, hogy a BLSZ I. osztály bajnoka, a Pénzügyőr feljutott az NB III-ba, és abból az osztályból nem volt kieső budapesti csapat, a Versenykiírás szerint a BLSZ II. osztály 3. helyezettje feljebb léphetett. -Elfogadtuk a felkérést az I. osztályba, és így öt év után ismét a Budapest bajnokság legmagasabb osztályában szerepelhetünk – mondta Werschitz Péter edző – A nevünkben is változás történt, lemaradt a MAFC, és a jövőben Műegyetemi FC néven játszunk. Mindenképpen erősítenünk kell, hiszen az elmúlt bajnoki évben szűkös volt a keretünk. A legnagyobb erősítés az, hogy a bronzérmet szerző csapatból nem távozik senki. A BLSZ I. osztály több más egyesületben futballozó játékos számára is vonzó, vannak jelentkezők, és közel 15 labdarúgót tesztelünk. Eddig két edzőmeccset játszottunk, és igyekszünk a legügyesebbeket kiválasztani. A bajnoki mérkőzéseinket valószínűleg a Siketek új műfüves pályáján rendezzük majd.