Újabb RAFC-vereség 3 kiállítással fűszerezve

2015. május. 06., 10:07   |

A nem is olyan rég még NB3-ban szereplő RAFC a két éve még szintén harmadosztályú Budafokot fogadta. Az előző BLSZ1-es évben még a rangadó szó is illett erre a párosításra, de ebben a bajnokságban a két csapat szereplése között meglehetősen nagy a különbség. A Budafok a dobogóért küzd, míg a rákosszentmihályiak mélyrepülése odáig vezetett, hogy már az alsóház tetején áll a csapat.

A nem is olyan rég még NB3-ban szereplő RAFC a két éve még szintén harmadosztályú Budafokot fogadta. Az előző BLSZ1-es évben még a rangadó szó is illett erre a párosításra, de ebben a bajnokságban a két csapat szereplése között meglehetősen nagy a különbség. A Budafok a dobogóért küzd, míg a rákosszentmihályiak mélyrepülése odáig vezetett, hogy már az alsóház tetején áll a csapat.   RAFC - Budafok 1-2 BLSZ1. 25. forduló A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!   A RAFC kapusok nélkül vágott neki a találkozónak, a hazaiak hálóját az Ikarusból igazolt támadó, Ivanics Bence védte. Nem is csoda, hogy egy olyan csapat, amelyiknél még a kapuban is csatár áll már a második percben gólt szerez.  Ébenhardt Tamás indította Vörös Pétert, aki a védők között 24 méterről kapura lőtt és a megpattanó labdája a kapu bal alsó sarkában kötött ki. 1-0 A RAFC gól után is folyatta a helyzetek gyártását. Az 5. percben Vörös Péter játszotta meg a Budafok térfelének bal szélén Balazsin Andrást, aki villámgyorsan lerajtolta a védőket, de 7 méteres lövését Berhidai Zoltán lábbal védte. Néhány perc elteltével Berndt András tört be a budafoki tizenhatoson belülre, de nagy helyzetben se nem lőtt, se nem adott be, hanem kivezette a labdát. A 11. percben egy villámgyors kontra alkalmával Vörös Péter hosszú passza után Balazsin András indította Berndt Andrást, aki most 8 méterről lőtt nagy helyzetben kevéssel mellé. A szakajtónyi kihagyott RAFC helyzet, ahogy szokta, ismét megbosszulta magát. Egy budafoki ellentámadás során Fekete Máté 27 méteres életerős lövését Ivanics Bence vetődve oldalra ütötte, de pechére az érkező Kovács Gergely elé, aki 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-1   A félidő közepére kimerészkedett a Budafok is a saját térfeléről, így történhetett, hogy Fekete Máté körbeautózta a RAFC védelmét a bal oldalon, tisztára játszotta magát, de beadását Kovács Gergely 6 méterről fölé lőtte. Aztán a 24. perc meghozta a vezetést is a vendégek számára. Egy jobb oldali szabadrúgást Csabai Tamás adhatott be a hazai kaputól 19 méterre. Labdáját a tizenhatoson belül Kecskés Gergő továbbtette és a lecsorgót Kutrovácz Gábor 2 méterről a kapuba pöckölte. 1-2   A RAFC elkezdte leszalámizni esélyét a győzelemre. Előbb a 27. percben Rácz Viktor állíttatta ki magát, amikor akasztotta az ellenállhatatlannak tűnő Fekete Mátét, aki egy labdaszerzés után egyedül törhetett kapura. Fekete ugyan tovább bukdácsolt, de a labdát elveszítette, a játékvezető visszafújta a szabálytalanságot, és piros lapot mutatott fel a hazai játékosnak. A kiállítás ellenére folytatódtak a hazai helyzetek elpuskázásai is, a 35. percben egy szöglet után Berndt tette kapura a labdát, de Berhidai nagy bravúrral hárítani tudott. Aztán ismét igazolódott a mondás, szegény embert még az ág is húzza, Vörös Péert kellett lecserélni egy sérülés miatt már a 40. percben.   Fordulás után a RAFC rátett egy lapáttal és játékán nem mutatkozott meg az emberhátrány. Ugyan döntően mezőnyjáték zajlott a pályán, a hazai csapat igyekezett mindent megtenni az egyenlítésért. Sokszor a jól fejelő védők is elöl maradtak, bízva egy számukra kedvező beadásban, vagy egy lövés utáni lecsorgó labdában. A vendégek első komoly lehetősége a második félidőben, a 67. percben adódott, amikor egy hazai kapuskirúgás után Orbán Levente emelte vissza a labdát az üres kapura 35 méterről, de lövése fölé szállt. A hazaiaknak Gálosi Csongor révén volt egy egyenlítési lehetőségük. Zentai Mihály jó ívű szögletét 6 méterről fejelte mellé. Néhány perc múlva egy ártatlan helyzetben a felezővonalnál Kocsi János felöklelte Gubacsi Ákost, amiért szintén idő előtt mehetett zuhanyozni. A kettős emberhátrány sem gátolta a hazaiakat, mindent egy lapra feltéve erőltették a támadásokat, míg a Budafok egy újabb jó kontralehetőségre várt.  A 83. percben Jernei Bence bal oldali beadását Mórocza László az oldalhálóba fejelte, majd a következő támadás során Zentai 23 méteres szabadrúgását vetődve védte Berhidai. A mérkőzés végén a 3 perces hosszabbítás utolsó pillanataiban még a hazaiak egy gólt tudtak szerezni, de mivel a játékvezető les címén érvénytelenítette megkezdődött az ilyenkor szokásos reklamálás, aminek az lett a következménye, hogy Janta Gábort is idő előtt küldte le a játékvezető.   Egy három gólt és három kiállítást hozó parázs mérkőzésen tudott győzni a Budafok, amely csak annyit adott ki magából ezen a napon, amennyi a három ponthoz kellett, az egyenlítésért sokat tevő, de a helyzeteit rosszul értékesítő RAFC ellen. A mérkőzés után a hazaiak nehezen tudták megemészteni az eseményeket, a játékvezetői öltöző ajtaja azonban jó fából készült, így állva maradt.