Újbuda FC - Budapest válogatott 4-2

2015. május. 29., 10:01   |

A Budapest válogatott biztató futballal rukkolt ki az NB3. harmadik helyéért küzdő Újbuda ellen a Kánai úton megrendezett keddi edzőmérkőzésen. A BLSZ-ben futballozó játékosokból álló csapat végül 4-2-es vereséget szenvedett jobb erőkből álló ellenfelével szemben, ugyanakkor a csapatnak volt stílusa, és egyáltalán nem adta könnyen magát.

Újbuda - Budapest válogatott 4-2 (1-0)   Újbuda: Váradi György– Patkós Imre, Menyhért Ádám, Laki Imre –Hanák Attila, Karacs Dániel, Farkas Balázs, Nagy Norbert – Kovács Dávid, Turi Ákos – Skriba Máté Csereként állt be: Kapusi Gergely, Ihász Patrik, Kis Baranyi Levente, Pirik Tamás, Joszkin Márk, Pleszkán Tibor, Khiesz Kornél, Lettrich Dániel, Huszty Dániel, Szilasi Milán   Budapest válogatott: Strommer Crispin (Voyage) – Lukácsi Áron (Szent Pál), Picikász Vaszilisz (Ikarus), Kovács Gergő (Budadfok), Környei Mátyás (Hegyvidék) – Csillag András (Hegyvidék), Kondor László (THSE)- Balazsin András (RAFC), Erdő-Lahner Tas (BVSC), Csabai Tamás (Budafok) – Markovics Ádám (Budafok) Csereként állt be: Laky Dániel (Szent Pál), Gyalai Péter (Ikarus), Kecskés Gergő (Budafok)   Már a 2. percben gólt szerezhetett volna az Újbuda, Kovács Dávid jobbról beívelt szabadrúgására Laki Imre érkezett a hosszú saroknál, közelről kapura tett labdáját azonban védte Strommer Crispin. A következő lehetőség is a hazaiak előtt adódott, a 8. percben Turi Ákos lőtt szép cselek után 17 méterről, de Strommer magabiztosan fogta a labdát. A Voyage kapusán az első negyedóra végén sem lehetett kifogni, Kovács Dávid 15 méteres lövését is kiütötte. A Budapest válogatott a 23. percben villant először. Markovics Ádám jobb oldali beadására Váradi György kapus előbb ért oda, mint Erdő-Lahner Tas, és szögletre mentett. Két perc múlva a Sashalom játékosa, Kondor László eresztett meg egy jó lövést 20 méterről, de Váradi fogta a labdát. Nagyon ment a játék ebben az időszakban a válogatottnak. Újabb egy perc múlva, Markovics Ádám beadását követően Erdő-Lahner Tas tette a hosszú saroknál 6 méterről kapura a labdát, de Váradi György bravúrral védett. A kedélyeket lehűtötte az Újbuda. A 31. percben egy tizenhatos bal sarkánál elkövetett szabálytalanság után tizenegyeshez jutottak a hazaiak, Skriba Máté pedig bevágta a büntetőt. 1-0 A gól nem vette kedvét a válogatottnak, 5 perc múlva Markovics Ádám jobb oldali beadása a felső kapufán csattant. A szünetig maradt az 1-0-s hazai vezetés. Egy jó első félidőt láthatunk, nem bánta meg, aki kilátogatott a találkozóra. A második játékrész elejét megnyomta az Újbuda. Már az első pillanatokban egy bal oldali szöglet után egy közeli lövést kellett hárítania a csereként beállt Laky Dánielnek, majd Nagy lőtt mellé 16 méterről kevéssel.   Az 55. percben Nagy Norbert már ennyit sem tévedett, egy ide-oda pattogó labdát 16 méterről védhetetlenül vágott a kapuba. 2-0 Meglepetésre a második újbudai gólra meglehetősen gyors válasz érkezett. Két perc elteltével Erdő-Lahner Tas óriási labdát adott Csabai Tamásnak, aki 14 méterről nagy helyzetben kilőtte a hosszú sarkot, a labda a kapufáról jutott a hálóba. 2-1 Azonban nagy nap volt a keddi. Az 59. percben Nagy Norbert balról befelé húzott a tizenhatos előtt, majd 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 3-1 Nagyon lendületesen és jól futballozott ebben az időszakban az Újbuda, és a 65. percben végleg el is döntötte a meccset. Egy bal oldali szögletet követően Joszkin Márk fejelte a labdát a kapuba. 4-1 A 74. percben újra helyzetig jutott a Budapest válogatott. Balazsin András remek beadása után Csabai Tamás lőtt mellé kisodródott helyzetből. Nem sokkal később 14 méterről végezhetett el közvetett szabadrúgást a válogatott, Balazsin nem sokkal lőtt a hosszú sarok mellé. Aztán a 78. percben nem érdemtelenül megszületett a szépítő gól. Csabai Tamás parádés labdát adott balra Balazsin Andrásnak, aki bepasszolt középre Markovics Ádámnak, akinek nem volt már nehéz dolga, 6 méterről a kapuba továbbította a játékszert. 4-2 A 82. percben Csabai Tamás adott be jobbról egy szabadrúgást, de Kondor László fejesét védte az Újbuda kapusa. A hajrában még Markovics Ádámnak (Budapest) volt egy jó lehetősége, majd Pirik Tamás lőtt a 42. percben 16 méterről kevéssel mellé, de az eredmény már nem változott.   Mindkét csapattól láthattunk szép jeleneteket, az Újbuda -  főleg a második félidő elején nagyon határozott volt -  megmutatta, hogy miért is a dobogóért harcol az NB3-ban. Megérdemelt hazai győzelem született, viszont azt is elmondhatjuk, hogy a június 13-án és 14-én Budafokon megrendezésre kerülő öt megye tornáján az ezen a meccsen nyújtott produkciója alapján remek csapattal fog részt venni a Budapest válogatott.