Véget ért a BLSZ Téli Futsal Torna

2022. február. 28., 15:30   |

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság 2022. február 26-án és 27-én rendezte meg a téli utánpótlás futsal tornák négyes döntőit. Szombaton az U11-es és U15-ös, míg vasárnap az U13-as és U17-es futsal fináléjára került sor.

Nagy Márton László (THSE-Szabadkikötő)

A négyes döntő legjobb játékosa: Orji Dávid (Mészöly)

A győztes szakvezetők nyilatkozata:

Újvári Gábor (Mészöly Focisuli): - Örömmel konstatáltuk, hogy a Mészöly Focisuli tovább folytatta a jó szereplését a téli futsal kupákon. A selejtezők során összesen hat csapatunk végzett továbbjutást érő helyen, a szabályok szerint négy szerepelhetett a döntőben. Az U13-ban és az U15-ben egy évvel fiatalabbakat szerepeltettünk, a két megszerzett bronzérem a realitást tükrözi. Az U11-ben és az U17-ben, ahol aranyérmesek lettünk, a rendes korosztályos csapataink játszottak, és meggyőző játékot mutattak. Örömmel vettünk részt az eseményen, mert gyerekeinknek ez mindig egy jó kirándulás a futsal világába.

Halászi Dániel (a CSHC 94’ FC): - A hétvégén véget ért az idei téli futsal idény. A négy korcsoport négyes döntőiből három korosztályban (U13, U15, U17) voltunk érdekeltek. Szombaton az U15 fantasztikus játékot produkálva, előbb a Mészöly FS-t az elődöntőben, majd az RKSK együttesét a döntőben is közönségszórakoztató játékkal múlta felül, így bajnoki címet ünnepelhetett csapatunk. Vasárnap előbb az U13 lépett pályára, sajnos kevesebb sikerrel. Az Újpest ellen, az elődöntőben húsz másodperccel a vége előtt kapott végzetes gólt csapatunk, amely után jöhetett a bronzmérkőzés, de ott már nem sikerült hozni jó játékunkat, a negyedik helyen végeztünk. Végül az U17-es csapatunk következett. Az elődöntőben egészen elképesztő helyzetmennyiséget hagyott ki csapatunk a Mészöly FS ellen, amelyet sajnos megbüntetett ellenfelünk, és a végére nagyarányú vereséget szenvedtünk el. Jöhetett szintén a bronzmérkőzés. A végletekig izgalmas játék után, végül egy góllal sikerült felülmúlni az Újbuda FC-t, ezzel a harmadik helyet szereztük meg. Gratulálunk csapatainknak a nagyszerű hétvégéhez!

Strebek Marcell (THSE): - A csoportmeccseket, ahogy az eredmények is mutatják könnyen megnyertük, viszont a budapesti döntőben már nehezebb dolgunk volt. A Mészöly az elődöntőben erős, ügyes ellenfél volt, megnehezítette a dolgunk és bár korán elhúztunk, talpra álltak és végül szoros lett a meccs. A döntőben a mi akaratunk érvényesült, és magabiztos győzelemmel szereztük meg az aranyat.