Véget értek a BLSZ Téli Felnőtt Teremtorna selejtezői

2018. december. 17., 09:25   |

A középdöntővel majd a döntővel folytatódik január 5-én és 6-án a BLSZ Téli Teremtorna.

Piramis SE - Szent Pál Akadémia II 4-13

A Csepel UP SE fontos és bravúros győzelmével indult a 2018/2019-es BLSZ Téli Teremtorna.
A csepeliek az utolsó percekben szerzett két góllal 6-4-re győzték le az elmúlt években mindig jól szereplő Piramist! A találkozón Györkei Sándor (Csepel UP) három gólt szerzett.
A Szent Pál II szintén a hajrában húzta be a győzelmet a következő meccsen, amelyen csapatukban Lengyel Máté és Váradi József duplázott.
A következő találkozó a csoport rangadója volt, a Szent Pál II. Kiss Benjámin duplájának köszönhetően már a 15. percben 2-0-ra vezetett, de a második félidő elején Mészáros Martin és Maafi Dávid találatával a Csepel UP egyenlített. Ez a 2-2 annak ellenére is megmaradt a mérkőzés végéig, hogy a Csepel a 22. percben Végvári Krisztián kiállítása miatt 5 percig emberhátrányban játszott, ez pedig többek között Gál Dominik remek védéseinek is volt köszönhető.
Ezután a Skorpió és a Piramis is döntetlenezett, ezzel nagyot csökkentve továbbjutási esélyeiket. A 6-6-os meccsen a remekül játszó Balog-Szabó Norbert 3 gólig jutott a Piramisban.
A Csepel UP SE – 1. FC Skorpió mérkőzésen ismét Györkei Sándor brillírozott, ezúttal 5 gólig jutott, a Csepel UP pedig magabiztos 7-2-es sikert aratott.
Piramis SE – Szent Pál Akadémia II gólzáport hozott, amelyet az esélyesebb Szent Pál vezényelt, Kiss Benjámin vezérletével 13-4-re nyertek.

Nimród SE II - Issimo II 2-9

A B csoportban az Issimo II vitte a prímet. Regionális Futsal bajnokságban edződő játékosaikkal megállíthatatlannak bizonyultak. Már az első találkozójukon a Palota SE ellen nagy győzelmet arattak, a 7 gólból Temesvári Máté és M.Tóth Gábor 3-3 találattal vette ki a részét, mellettük Kolozsi György talált még be.
A gólzápor a következő találkozón is folytatódott, a Zuglói Kinizsi hiába rúgott négy gólt, a Nimród SE 9-4-re nyert, Endrödi Sebestyén hatszor talált be.
Az Issimo II a következő meccsét is nullára hozta, 11-0-ra nyertek a Kinizsi ellen, és ezzel gyakorlatilag tovább is jutottak.
A Palota ezután többek között Tiglman Olivér remek játékának köszönhetően előbb 4-1-re verte a Nimród II-t, majd a Kinizsi ellen egy izgalmas találkozón Gunics András vitte be a mindent eldöntő gólt, a fordulatos meccsen 6-5-re nyertek.
A Nimród II - Issimo II-n az Issimo II megkapta első góljait a tornán, de így is magabiztosan 9-2 re nyert.

BÜSKE - Nimród SE 0-12

Vasárnap játszották a C csoport mérkőzéseit. A tavalyi döntős Airnergy a Nimróddal mérkőzött meg az első meccsen. Dévényi Dániel duplájával a 8. percig úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, de Könczey Zsolt találatával a 10. percben felzárkózott a Nimród, majd Könczey Balázs és Tóth Norbert találatával a második játékrészben fordított is. Az igazán nagy meglepetés azonban elmaradt, mert 3 perccel a vége előtt a BLSZ3. 1. csoportjának gólkirály-jelöltje Suscsák Máté kiegyenlített.
A következő találkozón az Issimo végig futott az eredmény után a BÜSKE ellen, de nem érte utol, a korábban teremtornát is nyerő ügyvédek 6-4-re győztek. A hajrában Miháldi Ferencé volt a mindent eldöntő két gól.
Ezután a Nimród bizonyította, hogy nem volt véletlen az Airnergy elleni iksz, és nagyon összeszokott csapatjátékot mutatva 8-1-re verték az Issimot.
Az Airnergy is 8-ig jutott, a BÜSKE ellen 8-3ra nyertek, Suscsák Máté ismét remekelt és csapata góljainak felét be is vállalta.
A zöld-fehérek az Issimo ellen sem hagyták abba a gólgyártást és 7-1-re nyertek.
Végül mégis a Nimród futott be az első helyre, mert a BÜSKE ellen gálázni tudtak, és 12-0-s megsemmisítő sikert arattak. Ebből a csoportból az első két helyezett jutott a középdöntőbe.

Csep-Gól FC - Hidegkúti SC 10-3

Egy nagyon kiegyensúlyozott csoport következett, amelyet két BLSZ1-es csapat nyitott meg, a SZAC és a Csep-Gól találkozója a feszültségektől sem volt mentes. Változatos mérkőzés volt, amelyet kiegyenlített első félidő után a második játékrészben határozottabb SZAC nyert meg. A találkozón Gálvölgyi István (SZAC) két gólt szerzett. A Csep-Gól dolgát a Cseh Péter piros lapja miatti 5 perces emberhátrány is nehezítette.

A következő meccsen a Törökbálint jobban futballozott, mint a Hidegkút, és végül 2-1-re nyert, a gólok csak a második félidő vége felé születtek meg, Nádasi Levente találata volt a döntő 5 perccel a lefújás előtt.
A Törökbálintot nagyon feldobta a siker, és ott folytatta, ahol abbahagyta, a Csep-Gól ellen 6-2-es diadalt arattak. Csapatukból Nádasi Levente és Vörös Ferenc is duplázott.
Ezután a SZAC is tovább gyűjtötte pontjait, a Hidegkút ellen vesztes állásból fordítva remek második félidei játékkal nyert.
Pályán maradva a Törökbálint sem jelentett neki akadályt, a találkozón a remekül játszó, és két nagy gólt szerző Soós Attila vezérletével 4-0-ra nyertek.
Az utolsó meccsen a Csep-Gól csak a támadásra koncentrált a kissé széthulló Hidegkút ellen és végül 10-3-ra győzött.
A SZAC és a Törökbálint továbbjutott, mint később kiderült ez a Csep-Gólnak is sikerült, mert a D, E, F csoport legjobb harmadikja lett.

Testvériség SE II - 43.sz.Építők SK 2-9

Az E csoport igazi rangadóval kezdődött a BLSZ1-es bajnokságban remekelő Kelen, a teremben mindig jó Építőkkel mérkőzött meg. Az Építők nem sokat teketóriázott, Vécsi Gábor megnyitotta a gólcsapot és már a 7. percben három találat volt az előnyük. Az Építők a második félidőben is remekül játszott, így hiába zárkózott feljebb a Kelen a végén, a kék-fehérek így is magabiztos 6-3-as sikert arattak.
Ezután a BLSZ2-es MUN mutatta meg a BLSZ3-as listavezető Testvériség II-nek, hogy még fejlődnie kell a magasabb osztályú szerepléshez, Talabér Ádám vezérletével 4-2-re nyertek.
A MUN SE örömét gyorsan tönkretette az Építők, amely 16 gólt szerezve a teremtorna eddigi legnagyobb győzelmét aratta. Vécsi Gábor, Kovács Dávid és Szabó Zsolt is triplázott.
A következő gólbemutatót a Kelen tartotta, amely 10-3-ra verte a Testvériség II-t. A találkozón Koós Bálint négyszer, Kádár Máté három találatot szerzett.
Kelen – Mun a továbbjutásért zajlott, és a budai csapat szép összjátékot mutatva 6-3-ra nyert, és ezzel bejutott a januári középdöntőbe.
A Testvériség II -Építőkön az volt a fő kérdés, hogy a BLSZ1-es csapat hány góllal nyer ezúttal, végül Szabó Zsolt vezérletével 9-2-re győztek.

MLTC - Hidegkút II 8-1

A következő csoportnak nehezen lehetett megjósolni a végeredményét egészen a kezdésig, amikor is a Testvériség gyorsan beárazta magát a BLSZ2-es élcsapat MLTC elleni 7-2-es sikerével.
Ezután a teremtornákon már sokszor jól szereplő Szent Pál Akadémia következett, és többek között Molnár Márkó mesterhármasának köszönhetően 5-3-ra legyőzte a Hidegkút II-t.
A BLSZ2-es rangadón viszont már nem jött nekik össze a siker, mert az utolsó 3 percben 3 gólt szerző MLTC 3-1-ről fordítva óriási bravúrral 4-3-ra megverte őket.
A Testvériség gólgálája zajlott a következő két meccsen, előbb a Hidegkút II-t verték meg Pálmai Zsolt ötösének is köszönhetően 14-2-re, majd a Szent Pál Akadémiát gázolták le 11-4-re.
Az utolsó mérkőzésen az MLTC Laukó János vezérletével 8-1-es Hidegkút elleni sikerével magabiztosan jutott be a második helyen a középdöntőbe.