Vereséggel hangolt a Budapest Válogatott

2015. november. 19., 13:33   |

Budapest  – Komárom-Esztergom megye  1-2 Barátságos mérkőzés Gólszerzők: Spáth Márton ill. Fodor Martin (2) A Budapest válogatott összeállítása: Zubány Miklós (Vízművek) -  Scheiber Bence (ASR Gázgyár) Lajos László (ASR Gázgyár) Gyalai Péter (Ikarus BSE) Lóska Csaba (ASR Gázgyár) – Mazán Zsombor (Hegyvidék)  Csillag András (Hegyvidék)  – Keresztesi Botond (Unione FC) Csabai Tamás (Budafoki LC) Kayali Viktor (Unione FC) - Fehér Kende (ASR Gázgyár) Csereként állt be: Baksa Bálint (ASR Gázgyár)  Spáth Márton (Hegyvidék SE) Markovics Ádám (Budafoki LC) Vezetőedző: Kiss László Másodedző: Bajzik József Pontosan egy évvel ezelőtt játszott egymással edzőmérkőzést a két csapat, akkor egy színvonalas mérkőzésen Komárom  hazai pályán 3-1-es győzelmet aratott. Akkori csapatunkból mindössze Horváth Ákos, Zubány Miklós, Csillag András, Csabai Tamás és Markovics Ádám képviselhette most is a fővárost, tehát jelentősen átalakult a keret. Kíváncsian vártuk, hogy mire lesz képes az új keret, amely egyáltalán nem tűnik gyengébbnek, mint a tavalyi, sőt. Nem csak mi voltunk kíváncsiak, a találkozót a helyszínen tekintette meg az MLSZ Budapesti Igazgatója, Lovász Tamás István is. Nem kellett csalódnunk, az első félidőben megújult csapatunk megmutatta, hogy legyőzni nem lesz könnyű minket a tornán. Az első 25 percben Komárom-Esztergom megye  nem jutott helyzetig, mi viszont lőttünk egy lesgólt, majd pedig a félidő közepén egy szép támadás végén Fehér Kende kicselezte ellenfelünk kapusát, pechére viszont kisodródott és így a kapu mellé lőtt. A 32. percben volt az első komolyabb komáromi lehetőség, de a keményen meglőtt távoli lövés a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 44. percben újra a Budapest válogatott vezetett szép támadást. Kayali Viktor és Csabai Tamás játszott össze, majd az Unione szélsője, Kayali lőtt is, de a komáromi kapus könnyedén fogta a labdát. Mindenesetre biztató jelenet volt. A második játékrészben felbátorodott a vendégcsapat, és nem érdemtelenül a 65. percben a vezetést is megszerezte. Fodor Martin 16 méterről jobbról szép gólt lőtt a hosszú sarokba a Baksa Bálint kapus sérülése miatt  kis híján a zuhany alól visszatérő Zubány Miklósnak. 0-1 Hat percig tartott a komáromi előny. A képességei alapján a BLSZ1. legjobbjai közé tartozó Spáth Márton 15 méterről jobbról keményen kilőtte a hosszú sarkot, lemintázva ellenfelünk gólját. 1-1 A hajrá Komáromé volt 6 perccel a vége előtt, előbb Zubány Miklós vetődve védett egy fejest, majd a meccs legvégén Fodor Martin duplázni tudott és 15 méterről újabb szép gólt lőtt. 1-2 A mérkőzés után, ahogy tavaly Komárom-Esztergom megye, úgy most Budapest is vacsorával vendégelte meg ellenfelét. Kiss László (a Budapest válogatott vezetőedzője): - Megfiatalítottuk a keretünket a tavalyihoz képest.  Meglepően színvonalas és nagyiramú mérkőzést játszottunk, amely úgy gondolom, hogy meghaladta a megye 1. színvonalát. Jó volt nézni a gyerekeket. Sajnos vereséget szenvedtünk, aminek örülök, természetesen nem azért mert kikaptunk, hanem azért mert tavaly is kikaptunk Komáromtól a főpróbán, és aztán nagyon jól szerepeltünk a megyei tornán. Ebben bízunk most is! Bízunk benne, hogy a játékunk megmarad, és ugyanolyan eredményt tudunk elérni, mint tavaly, és ez most azt jelentené, hogy továbbjutunk! További program: MLSZ Megyei Válogatottak tornája (selejtező) Csoport: Budapest Fejér megye Somogy megye Tolna megye Baranya Megye 2015. november 28.  /Mór/ 14:00 Budapest - Tolna megye 18:30 Baranya megye - Budapest 2015. november 29. /Székesfehérvár/ 9:30 Somogy megye - Budapest 13:10 Budapest - Fejér megye